O Spółce

Od 12 lipca 2010 r. Stopklatka S.A. jest notowana na ASO NewConnect pod skróconymi nazwami STOPKLA i STK.

Pierwszy polski ogólnodostępny kanał filmowy: Stopklatka TV

Stopklatka S.A. wraz z Kino Polska TV S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją Stopklatki TV - kanału filmowego nadawanego w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Koncesja na nadawanie Stopklatki TV została spółce przyznana 30 października 2013 roku przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Stacja rozpoczęła nadawanie 15 marca 2014 roku, stając się pierwszym bezpłatnym i ogólnodostępnym kanałem filmowym w Polsce.

Stopklatka TV prezentuje szeroki wybór kina zagranicznego i polskiego: produkcje europejskie i hollywoodzkie, autorskie i gatunkowe, klasyczne i współczesne, w tym również filmy dokumentalne i animowane. Produkuje także własne programy publicystyczne. 

Podstawowym źródłem przychodów Stopklatki TV są wpływy z reklam.

Kolejnym źródłem przychodów Stopklatka S.A. jest sprzedaż treści zawierających bieżące informacje ze świata filmu oraz repertuary kin.

Stałymi partnerami Stopklatki S.A. są dystrybutorzy filmów, instytucje kulturalne, organizatorzy festiwali filmowych, a także media.

Najstarszy polski portal filmowy: Stopklatka.pl

W latach 1996-2016 Stopklatka S.A. prowadziła branżowy portal informacyjny specjalizujący się w tematyce filmowej – Stopklatka.pl. W sierpniu 2016 r. portal ten został przekształcony w oficjalną stronę kanału Stopklatka TV.