Paulina Grabska pokieruje redakcją Stopklatka.pl

Paulina Grabska objęła stanowisko wydawcy Stopklatka.pl, pierwszego polskiego portalu filmowego.

 

Paulina Grabska od 2009 r. związana była z Onetem, gdzie pełniła ostatnio funkcję redaktora serwisu Onet Muzyka. Wcześniej pisała także dla Onet Film, ma też za sobą zajęcia filmoznawcze na University of California w Berkeley.

 

Nowa szefowa redakcji zapowiada między innymi, że w centrum zainteresowania Stopklatki pozostanie kino, ale portal będzie więcej niż do tej pory pisać o telewizji. Chcemy, żeby Stopklatka.pl była pierwszym wyborem dla osób, które pragną dowiedzieć się najszybciej wszystkiego co najważniejsze nie tylko w świecie kina, ale też wśród seriali, miniserii czy filmów telewizyjnych – mówi Paulina Grabska.

 

Grabska mówi także o rozszerzaniu grupy współpracowników portalu. Chcemy nie tylko zyskiwać kolejnych autorów, ale także mieć swoich korespondentów wszędzie tam, gdzie toczy się filmowe życie – wyjaśnia. – Stąd regularne relacje Stopklatki z Los Angeles, Nowego Jorku czy festiwali: Sundance, Wenecja, Londyn, Reykjavik.

 

Stopklatka mocno stawia na bezpośrednią użyteczność, dlatego obok  wywiadów z twórcami, relacji z festiwali, recenzji, artykułów i rankingów rozbudowywane są sekcje takie jak repertuar kin i program TV. Narzędzia to jednak nie wszystko: Chcemy też bawić, bardziej niż konkurencja. I mamy na to pomysły – podsumowuje Paulina Grabska.