Prywatne kinowe historie Jakuba Gierszała i Wojciecha Modesta Amaro

To stara francuska komedia sprawiła, że Wojciech Modest Amaro zaczął myśleć o zdobyciu gwiazdki Michelina. A filmowy życiorys Jakuba Gierszała zaczął się od pójścia „do kina”, a nie „na film” – bo była to jednocześnie jego pierwsza randka…

 

Filmy pierwsze, najważniejsze, niezapomniane, wzruszające – Beata Sadowska w nowym programie na antenie Stopklatki TV pyta swoich gości o osobiste przygody z kinem. A że filmy towarzyszą nam w wielu ważnych chwilach, rozmowa o kinie niepostrzeżenie stanie się rozmową o życiu. Będę szukać historii, które pięknie opowiadają o kinie – zapowiada Beata Sadowska. – O frajdzie z oglądania tego, co na wielkim ekranie. O tym, jak różnie można zapamiętać ten sam film. O pierwszym kinowym pocałunku, niekoniecznie na ekranie. Gośćmi dziennikarki będą nie tylko filmowcy – podstawowym kryterium doboru rozmówców jest filmowa pasja. Poza reżyserami czy aktorami pojawią się więc muzycy, dziennikarze, sportowcy… i sławni kucharze.

 

Jako pierwszy na czerwonym fotelu w studio „Prywatnej historii kina” zasiądzie Jakub Gierszał – zauważony już we „Wszystko, co kocham”, a po „Sali samobójców” obsypany nagrodami i ogłoszony największą młodą gwiazdą polskiego kina. Beacie Sadowskiej opowie o swojej fascynacji Marlonem Brando i o tym, dlaczego ostatecznie nie został artystą plastykiem, jak planował. Dowiemy się też, co sprawiło, że wyszedł z kina po dwudziestu minutach „Wielkiego Gatsby’ego” z Leonardo di Caprio.

 

Wojciech Modest Amaro, kolejny gość programu, to chyba najsłynniejszy obecnie szef kuchni w Polsce: postrach uczestników kulinarnych show i właściciel modnego Atelier Amaro, restauracji, gdzie miejsca trzeba rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. W „Prywatnej historii kina” przyznał się, że nie lubi jednak filmów kulinarnych… i horrorów. Pewna komedia z Louisem de Funès sprawiła zaś, że wpadł w prawdziwą obsesję zdobycia prestiżowego wyróżnienia: gwiazdki w restauracyjnym przewodniku Michelin, jako pierwszy Polak.

 

Nowy program Beaty Sadowskiej startuje na antenie Stopklatki TV w niedzielę 21 IX o 17.25. Kolejne spotkania w następne niedzielne popołudnia.