Paweł Kostrzewa nowym dyrektorem Stopklatka.pl

Paweł Kostrzewa, do niedawna szef działu Rozrywka w Onet.pl, w sierpniu objął stanowisko dyrektora portalu Stopklatka.pl, pierwszego polskiego serwisu filmowego.

 

- Myślimy o całkiem nowej Stopklatce – mówi o swoich planach Paweł Kostrzewa. – Chcemy stać się jeszcze lepszym, bardziej przyjaznym miejscem dla miłośników kina i telewizji. Musimy być nie tylko interesujący, ale także użyteczni. Materiały redakcyjne będą więc uzupełniane o praktyczne informacje i narzędzia, ułatwiające dotarcie do ulubionego filmu czy serialu: repertuary kinowe, ale również program telewizyjny i przewodnik po bibliotekach VOD. - Będziemy stawiać na multimedia i treści wideo. Zaproponujemy też mocną ofertę dla użytkowników smartfonów i tabletów – dodaje Kostrzewa.

 

Stopklatka, nie rezygnując z zainteresowania światem polskiego i światowego kina, w większym niż dotychczas stopniu pomoże użytkownikom w wyborze rozrywki na mniejszych ekranach. - Zmienia się wzór konsumpcji mediów. Mamy coraz mniej czasu na wszystko, częściej więc wybieramy serial w telewizji czy wypożyczamy film w serwisie VOD. Nasz portal musi odpowiadać na te trendy – wyjaśnia Paweł Kostrzewa.

 

Nowy dyrektor mówi także o zwiększaniu liczby użytkowników. Stopklatkę odwiedza dziś 800 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie (wchodzące w skład reklamowej koalicji Grupa Stopklatka serwisy Fdb.pl. Filmus.pl, Kinomaniak.pl i Filmaster.pl łącznie dodają do tej liczby drugie tyle), a portal, jak podkreśla Kostrzewa, wciąż dysponuje dużym potencjałem wzrostu. Ale nie za wszelką cenę – zaznacza Kostrzewa. – Przy wszystkich zmianach Stopklatka pozostanie serwisem skupionym na kinie, aktorach, telewizji, a nie celebryckich plotkach. Będziemy mówić o tym, w jakiej roli zobaczymy aktora, a nie z kim i gdzie spędza wakacje.

 

Stopklatka.pl powstała w roku 1996 r. jako pierwszy polski portal poświęcony filmowi. W 2013 r. Stopklatka powołała reklamową koalicję serwisów filmowych – wraz z Fdb.pl, Filmus.pl, Kinomaniak.pl i Filmaster.pl. Portal należy do spółki Stopklatka S.A., która jest również właścicielem Stopklatki TV – pierwszego bezpłatnego kanału filmowego w polskiej telewizji.

 

Paweł Kostrzewa od 2010 r. był związany z Onetem, gdzie pełnił funkcję szefa działu Rozrywka (odpowiadał za serwisy Film, Muzyka, Kultura, Teledyski oraz Program TV i Repertuar).  W przeszłości był  dyrektorem programowym Eski Rock. Przez 15 lat związany był z Polskim Radiem – najdłużej z Trójką, gdzie prowadził popularne audycje i szefował redakcji muzycznej. W Jedynce był szefem muzycznym i prowadził flagowe audycje stacji, takie jak Cztery Pory Roku. Swoją karierę rozpoczynał w Polskim Radiu Wrocław w 1990 r. Współpracował również z TVP, Polsatem i TVN24.