Filmy z napisami już w Stopklatce

Od dziś większość zagranicznych filmów na antenie Stopklatki TV możemy oglądać w wersji z polskimi napisami. Z nowej funkcjonalności korzystają już użytkownicy Naziemnej Telewizji Cyfrowej, abonenci Cyfrowego Polsatu i nc+ oraz sieci kablowych Vectra, Multimedia Polska, Inea i Toya. UPC uruchomi ją w przyszłym tygodniu, a kolejni operatorzy – do końca lipca.

 

Napisy do filmów z repertuaru Stopklatki dostępne są zarówno w wersji SD, jak i HD kanału. Żeby je włączyć, wystarczy skorzystać z odpowiedniego przycisku na pilocie. O takiej możliwości informują widzów specjalne belki, pojawiające się na antenie stacji u dołu ekranu, oraz oznaczenie „NAPISY”, umieszczone przy filmach na stronie www.stopklatka.tv.

 

Aby wiadomość o nowej funkcjonalności dotarła do widzów, Stopklatka przygotowała też specjalny spot. W zabawnych scenach z filmu „Między słowami” zalety korzystania z napisów poznaje Bill Murray. Materiał można od dziś oglądać na antenie stacji oraz w Internecie.

 

– Naturalnie filmy z naszej ramówki widzowie mogą nadal oglądać także z polskim lektorem i w wersji oryginalnej  – mówi Wawrzyniec Brach, dyrektor programowy stacji. – Tę drugą możliwość, w której ścieżce dźwiękowej nie towarzyszy lektor ani napisy, Stopklatka oferuje odbiorcom już od pierwszego dnia nadawania.

 

Stopklatka TV to pierwszy bezpłatny kanał filmowy w Polsce, dostępny dla widzów naziemnie – na pierwszym multipleksie cyfrowym, a także w Cyfrowym Polsacie i u większości operatorów kablowych. W ofercie stacji znajdziemy szeroki wybór kina zagranicznego i polskiego – m.in. komedie, melodramaty, horrory, westerny, filmy obyczajowe, sensacyjne, kostiumowe, seriale, dokumenty i wielkie filmowe widowiska. W czerwcu 2014 średni udział Stopklatki w grupie 4+ wyniósł 0,84%, a w grupie 16-49 – 0,87%. W tym samym czasie wśród odbiorców telewizji naziemnej stacja odnotowała średni udział w grupie komercyjnej na poziomie 2,3%.

 

Obejrzyj Billa Murraya w spocie Stopklatki