Maciej Stuhr w Radzie Programowej Stopklatki TV

Do Rady Programowej filmowego kanału Stopklatka TV wszedł aktor Maciej Stuhr. Dołączył do Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego, którzy w Radzie zasiadają od startu kanału.

 

Już w listopadzie Macieja Stuhra będzie można zobaczyć w oczekiwanej komedii „Obywatel” – ale jeszcze w tym roku widzowie Stopklatki poznają także filmowe gusty znanego aktora. Jako członek Rady Programowej będzie bowiem między innymi odpowiedzialny za selekcję filmów wyświetlanych przez ten kanał w cyklu Kino Mistrzów. We wrześniu swoje wybory zaprezentowała już Agnieszka Holland, w październiku autorski zestaw przedstawi zaś Andrzej Wajda.

 

Jaki filmy lubi zatem Maciej Stuhr? Bardzo mi odpowiada luźny stosunek do świata i poczucie humoru, którymi wypełnione jest kino czeskie czy słowackie – opowiada. – Ale po wiele razy mogę też oglądać dobre thrillery:  „Ściganego”, „Siedem”, „Podziemny Krąg” czy „Dług”. No i wszelkie filmy z Andrzejem Chyrą, Madsem Mikkelsenem i Edwardem Nortonem. Już myślę, co wybrać dla widzów Stopklatki.