Stopklatka TV otrzymała koncesję KRRiT na kanał filmowy

Newsletter Stopklatki
Warszawa, 10 września 2013 r
Stopklatka TV otrzymała koncesję KRRiT na kanał filmowy

Koncesję na kanał filmowy w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała projektowi Stopklatka TV. To wspólna inicjatywa trzech silnych przedstawicieli rynku medialnego: Kino Polska TV S.A., Stopklatka S.A. i Agora S.A.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do otrzymania przez nas koncesji: zespołom Agory, Stopklatki i Kino Polska. Jestem przekonany, że zgromadzenie w jednym projekcie tak bogatego doświadczenia i kompetencji to najlepsza gwarancja jakości i atrakcyjności kanału filmowego, który już w przyszłym roku zaproponujemy polskim widzom - mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A. i Dyrektor Generalny Kino Polska TV S.A. - Jesteśmy też wdzięczni za liczne głosy poparcia ze strony filmowców, dziennikarzy i wszystkich, którzy wspierali nasze starania o uzyskanie koncesji. Ich zaangażowanie i doping były dla nas bardzo ważne.

Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów oraz animacji polskich i zagranicznych twórców. Kontynuując doświadczenia Telewizji Kino Polska, planuje również produkować programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Na jej antenie nie zabraknie prezentacji sylwetek twórców, aktualności ze świata filmu i wywiadów z artystami. Nad wszystkim będą czuwać największe osobowości polskiego kina: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski, którzy zasiądą w radzie programowej stacji.

Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowe technologie: nowy kanał ma wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej. Z punktu widzenia odbiorcy propozycja jest więcej niż atrakcyjna - o technologii HbbTV mówi się, że jest to telewizja przyszłości, która wciąż nie ujawniła w pełni swojego potencjału.

- Połączenie "klasycznej" telewizji z treściami internetowymi daje praktycznie nieograniczone możliwości- mówi Bogusław Kisielewski. - Za wcześnie, by mówić o konkretnych rozwiązaniach, ale chcemy stworzyć interaktywny kanał filmowy, który będzie atrakcyjny dla współczesnego widza, często równolegle z telewizorem korzystającego na przykład z tabletu czy laptopa - dodaje.

Start Stopklatki TV zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku. Dostęp do nowego kanału filmowego będzie bezpłatny, za pośrednictwem platformy cyfrowej telewizji naziemnej (MUX₁).


Więcej:
Agnieszka Łapińska
Stopklatka S.A.
T: 602 553 182
E: agnieszka.lapinska@stopklatka.pl
www.stopklatka.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami pod adresem biuro.prasowe@stopklatka.pl lub tel. 22 35 67 400
© Stopklatka S.A. | Puławska 61, 02-595 Warszawa