INF: "Incepcja" najlepszym filmem 2010 roku

11. edycja Internetowych Nagród Filmowych, organizowanych przez portal filmowy Stopklatka.pl, wyłoniła zwycięzców w 12 kategoriach. W tej najważniejszej, czyli Najlepszy Film, bezkonkurencyjna okazała się "Incepcja" - nominowana do Oscara aż w ośmiu kategoriach. Fantastycznonaukowy obraz Christophera Nolana przewodził Internetowym Nagrodom Filmowym już na etapie nominacji, a w konkursie głównym, obok najlepszego filmu, zdobył nagrodę w kategorii Najlepsza Scena Filmowa za budowanie miasta we śnie.

W innych kategoriach doceniających najlepsze filmy była bardzo wyrównana rywalizacja. W kategorii Najlepszy Film Polski niewielką ilością głosów wygrała przejmująca "Różyczka", tuż przed obrazem Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Wśród animacji najlepszy okazał się "Shrek Forever" - czwarta część przygód zielonego Ogra.

Po raz kolejny w historii Internetowych Nagród Filmowych wyłoniono laureata w kategorii Offowe Odkrycie Roku, czyli najważniejszy niezależny film minionego roku. Spośród kandydatów zaproponowanych przez redakcję działu offowego Kino Polska najlepszy okazał się film w reżyserii Arkadiusza Jakubika "Prosta historia o miłości". Debiut popularnego aktora znacząco wyprzedził konkurentów.

Pełna lista nagrodzonych znajduje się na stronie www.stopklatka.pl/inf