Udany debiut Stopklatki na NC

Wczoraj, 12 lipca 2010 roku, Stopklatka S.A. zanotowała udany debiut na rynku NewConnect. Kurs praw do akcji Stopklatki, spółki tworzącej internetowy portal filmowy, wzrósł podczas otwarcia o 19,56 proc. do 4,89 zł. Stopklatka jest 36. spółką, która powiększyła grono przedsiębiorstw rynku NC w 2010 roku.

Do obrotu wprowadzonych zostało 193.045 praw do akcji serii B spółki. Cena emisyjna wynosiła 4,09 zł. Łącznie spółka pozyskała w ofercie blisko 800 tys. zł, a środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę funkcjonalności społecznościowych i rekomendacyjnych portalu Stopklatka.pl, co ma się przyczynić do dynamicznego wzrostu przychodów z reklamy. Ponadto spółka chce wprowadzić nową usługę VoD.

"Czeka nas fantastyczna przyszłość, mamy wielu przyjaciół, wielu sprzyjających ludzi, na każdym kroku przekonujemy się, że wszyscy chcą nam pomagać. Tworzymy wspólny sukces i mamy za co dziękować" - tak podsumował debiut na parkiecie alternatywnego rynku NewConnect Prezes Zarządu Stopklatka S.A. Adam Bortnik.

Podczas debiutu odbyło się uroczyste przekazanie symbolu spółki notowanej na NewConnect - statuetki Vivene oraz pamiątkowego dyplomu.

Stopklatka S.A. w ostatnim czasie zanotowała dwa ważne wydarzenia: weszła na giełdę pozyskując kapitał od inwestorów giełdowych oraz zmieniła inwestora strategicznego. "Był to czas intensywnych zmian i prac dla Stopklatki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystko tak się zgrało w czasie" - komentuje Adam Bortnik.

Autoryzowanym doradcą spółki jest Capital One Advisers.

Źródło: Stopklatka S.A.
Osoba kontaktowa:
Kamila Cetera
kamila.cetera@stopklatka.pl
Tel.: 665 002 114

--
Stopklatka S.A.
ul. Tkacka 19-22
70-556 Szczecin
tel. +48 91 44 17 500
fax +48 91 44 17 509

biuro@stopklatka.pl
www.stopklatka.pl