Polscy widzowie wybierają najlepsze europejskie filmy

Już po raz 23. Europejska Akademia Filmowa przyzna Europejskie Nagrody Filmowe. W ramach tych nagród zostanie przeprowadzony również plebiscyt People's Choice Award, w którym to ludzie z całej Europy mogą za pośrednictwem internetu głosować na swoje ulubione filmy. Portal filmowy Stopklatka.pl po raz kolejny został partnerem medialnym tego przedsięwzięcia.

Dziś, w ramach People's Choice Award, rozpoczęło się głosowanie na najlepszy europejski film. Swoje głosy można oddawać na oficjalnej stronie Europejskiej Akademii Filmowej do końca października. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostanie rozlosowana wycieczka na rozdanie najważniejszych europejskich nagród filmowych, które odbędzie się 4 grudnia w Tallinie.

Większość nominowanych filmów powinna być znana polskiej publiczności. Wśród filmów starających się o nagrodę publiczności znajdują się między innymi: nominowana w trzech kategoriach do Oscara "Była sobie dziewczyna", dzieło Romana Polańskiego "Autor Widmo", ekranizacja serii humorystycznych książek z lat 50. i 60. o przygodach małego chłopca "Mikołajek", komiksowy "Kick-Ass", dramat historyczny "Agora" oraz włoski "Mine Vaganti. O miłości i makaronach".

Oprócz produkcji wyświetlanych już w polskich kinach, o nagrodę publiczności Europejskich Nagród Filmowych ubiegać się będą filmy czekające na swoją polską premierę: "Baaria", "The Girl Who Played With Fire", "Mr. Nobody" i "Soul Kitchen".

W latach poprzednich laureatami nagrody publiczności przy Europejskich Nagrodach Filmowych były m.in. "Volver", "Życie jest piękne", "Amelia", "Głową w mur" czy "Slumdog. Milioner z ulicy".

Stopklatka.pl znalazła się w prestiżowym gronie europejskich partnerów medialnych People's Choice Award przy Europejskiej Nagrodzie Filmowej. "Bardzo cieszymy się z zaproszenia Stopklatki do tego zaszczytnego grona. Zachęcam polskich miłośników europejskiego kina do głosowania na filmy z naszego kontynentu. Nominowane produkcje są w większości znane z kin i nie mam wątpliwości, że ich wysoka jakość dostarczyć może widzom niezapomnianych wrażeń" - komentuje udział Stopklatki w People's Choice Award redaktor naczelny Krzysztof Spór.

Europejskie Nagrody Filmowe, które w tym roku wręczone zostaną po raz 23., to jedna z najlepiej widocznych publicznie aktywności Europejskiej Akademii Filmowej. Wyróżnienia te, poza honorowaniem najlepszych europejskich filmów i ich twórców, mają na celu koncentrowanie uwagi widzów na kinie europejskim, promowaniu jego kulturowych i artystycznych wartości oraz umacnianiu widzów w przekonaniu o jego walorach rozrywkowych.

Zapraszamy do głosowania tutaj:
http://europeanfilmawards.eu/en_EN/peopleschoiceaward/vote