Świat (filmów) w rękach użytkowników telefonów z systemem Android

Wydawca serwisu filmowego Stopklatka.pl uruchomił bezpłatną aplikację "Stopklatka.pl - newsy filmowe i repertuar kin" na platformę Android.

- Internet jest najszybciej rozwijającym się medium - mówi Iwona Zabielska-Stadnik, Prezes Zarządu Stopklatka S.A. - Masowy dostęp do Internetu na urządzeniach mobilnych stanowi dla nas i dla całej branży wyzwanie, dostarczamy więc nowoczesne rozwiązania tam gdzie nasi odbiorcy tego oczekują.

Aplikacja "Stopklatka.pl - newsy filmowe i repertuar kin" daje użytkownikowi możliwość przeglądania repertuaru kin w Polsce oraz śledzenia informacji o wydarzeniach filmowych z całego świata. Nowe narzędzie to także obszerna baza filmowa, obejmująca dane na temat twórców i filmów, a także zdjęcia, streszczenia i zwiastuny.

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play. Można ją także pobrać za pośrednictwem macierzystego serwisu oraz z profilu Stopklatka.pl na Facebooku.

Przejrzysta i funkcjonalna nawigacja sprawia, że aplikacja jest przyjazna dla użytkowników. Można ją uruchomić na większości urządzeń z systemem Android, została bowiem przystosowana do różnych wersji tego systemu: od 1.6 do najnowszej 4.0.4.

- Nasi odbiorcy chcą korzystać z niektórych funkcji serwisu Stopklatka.pl także na swoich telefonach. Teraz, dzięki aplikacji Stopklatka.pl mają taką możliwość - mówi Iwona Zabielska-Stadnik.

Aplikacja to drugi produkt Stopklatka S.A. na platformę mobilną - w ubiegłym roku pod adresem m.stopklatka.pl firma udostępniła użytkownikom mobilną wersję serwisu, którą można oglądać na wszystkich telefonach wyposażonych w przeglądarki internetowe.

Stopklatka S.A. prowadzi serwis informacyjny, specjalizujący się w tematyce filmowej, działający pod adresem stopklatka.pl. Jest najdłużej prowadzonym serwisem filmowym w Polsce, a w branży plasuje się na drugim miejscu pod względem oglądalności. Stopklatka.pl od ponad 15 lat prowadzi konsekwentną politykę wyspecjalizowanego serwisu informacyjnego, który wyróżnia rzetelność i szybkość podawanych informacji oraz wysoka jakość publikowanych recenzji i artykułów.
Głównymi źródłami przychodowymi Spółki jest sprzedaż powierzchni reklamowych w serwisie, agregacja i sprzedaż treści oraz tworzenie i obsługa stron internetowych.